Triin Värnik

Triin VärnikSünnitoetaja       Imetamisnõustaja         Sünnitusjärgne toetaja

Sünnil on mõju.

Minu üks olemise viis ja paljude tegevuste eesmärk igapäeva elus on juhendada emasid ning nende vastsündinuid teineteisega ühenduma:

  1. tunnistama emaks olemist ja lapse sünnitamist ning pereks kasvamist koos kõigi teiste liikmetega selles peres;
  2. teadvustama emale, et tema on ema ja et laps on laps, kes on siin, jääb siia ning ema ollakse 24/7 koos kõigi füüsiliste aistingutega, emotsionaalsete kõikumistega ja tõdemistega, et ma ei tea, mida ma teen;
  3. suunama emasid ja ka isasid looma ning hoidma armastavaid suhteid pere uusima liikmega nii, et kõik tunnevad maksimaalset rahulolu sealjuures.
Kuidas seda teen?

Minu missioon on raseduse ajal vahendada tulevasele emale talle vajalikku ja tema poolt küsitud informatsiooni, valmistada teda ette sünnituseks, toetada sünnitusprotsessi, vajadusel juhendada lapse toitmist, lapse eest hoolitsemist ning pakkuda toetust sünnitusjärgseks ajaks:

  1. kohtudes ja vesteldes emaga ja ka isaga naise raseduse ajal. Kasutan oma töös erinevaid küsimustikke, Algallika Protsess ja Hingamistööd, lühikesi praktikaid. Räägime rasedusest, sünnitusest, lapse toitmisest, tegevustest peale lapse sündi, vaatame tagasi tulevase ema elule ning arutame läbi võimalikud kitsaskohad;
  2. toetades sünnitust;
  3. nõustades ema imetamise või kunstpiima andmise alustamisega;
  4. pakkudes sünnitusjärgset toetust esimestel elukuudel peale lapse sündi. Seda selleks, et emal ja lapsel saaksid võimalikult segamatult luua omavahel tugevat sidet ja vundamenti lapse ülejäänud eluks. St valmistan süüa, käin toidupoes või apteegis ja toon kõik vajamineva, koristan kodu, sõidutan autoga ema-last näiteks arsti juurde, vaatan vanemate laste järele, jalutan vastsündinuga sel ajal, kui ema puhkab või käib pesemas.
Kes ma olen?

Olen abielus.

Olen kahe poja ema.

Olen kogenud kahte erinevalt kulgevat sünnitust.

Oman kahte erinevat imetamise kogemust.

Tean üht koma teist sünnitusjärgsetest väljakutsetest ja sünnitusjärgse toetuse otsimisest.

Olen paberitega imetamisnõustaja. Õppisin nõustajaks UNICEF baaskoolitusel, mida korraldab Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing. Olen nimetatud ühingu aktiivne liige.

Olen MTÜ Sünni Vägi liige.

Õpin sünnitoetajaks Põlistarkuste ja Rahvaravi koolis.

Igapäevaselt uurin omal käel informatsiooni juurde imetamise õnnestumise vs ebaõnnestumise, nibukaitsme, lutipudeli, kunstpiima, luti, emotsionaalse kõikumise, imetamisega seotud hormoonide toimemehhanismide jne kohta.

Võta minuga ühendust:

Telefonil: 5647 9569

Kirja teel: triin.varnik@hotmail.com

Advertisements