Rasedusaegne toetus

 

rasedus Viimase poole sajandi vältel on palju uuritud inimese arengut sünnieelses faasis. On kindlaks tehtud, et lapse sündides on tema geenide potentsiaali rakendumist juba mõjutanud raseduse aegne keskkond emaüsas. Rääkimata perioodist lapse kuni 6 aastaseni saamisel, mil laotakse paljuski vundamenti sellele, kes inimesest kujuneb.

Kahtlemata nõuab lapsevanemaks saamine nii sisemist kui käega katsutavat muutust, mis toob esile meie sisemised allikad ja väed. Väline kingitus on imeline beebi. Sinu sisemine kingitus on olla pühendunud selle Ime hoolitsemisele ja hoidmisele. See hoolitsus ja hoidmine algab juba emaüsas ning pole pelgalt füüsiline vaid ka suuresti emotsionaalne. Oma raseduse ajal kohtud Sa paljude väljakutsetega, võid leida end kohas, mis nõuavad Sinult rohkem kui oled harjunud andma. See, kuidas mõtled maailmast, kuidas hindad oma võimet tulla toime nende väljakutsetega, on väga oluline lõpptulemuse määraja… veelgi enam- meie rakutasemel olev mälestus eostamisest, rasedusest ja sünnist on otseselt ühendatud meie oskusega tulla toime muutusterohkete protsessidega oma elus.

Ainult Sina ja Su perekond saate luua koos turvalise ja rahuldust pakkuva lapseootusaja ja sünnituse, mis on ka aluseks kogu järgnevale elule peale sünnitust. On loomulikult oluline pöörata tähelepanu tervislikele eluviisidele ning vältida füüsilisi riske nagu alkoholi tarbimine, suitsetamine ja ebavajalike ravimite tarvitamine, kuid see on ainult väike osa sellest, mis loob aluse terve ja tervikliku beebi arengule. Lisaks eelnevale on veel palju asjaolusid nagu allasurutud ja väljendamata tunded, madal enesehinnang, vähene toimetulek stressiga ja oma lapsega mitte suhtlemine- kõiki neid omadusi annab endas arendada ning muuta selliselt, et need toetaksid Sind ja last igal hetkel. On ju endalgi parem olla seltskonnas, mis on pingevaba, kus räägitakse positiivses toonis ja me kõik vajame inimesena hella ja armastavat tähelepanu- anna seda ka oma lapsele, olles keskkonnas kus Sul endal on hea ja turvaline, tõstes oma enesehinnangut uskudes oma võimetesse, räägi oma tunnetest, hirmudest ja kahtlustest neile, kes oskavad Sind toetada ja aidata ja mis kõige olulisem- võta aega oma lapse jaoks juba raseduse ajal!

 

 

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s