Beebi ja pere

Lapsevanemaks saamine on kingitus! 

Lapsevanemaks olemine ei ole ainult füüsilise toetuse pakkumine vaid ka emotsionaalne hoolitus. Peale sünnitust olemasolev toetus kogenud lapsevanemalt, kes käib kaasas käesoleva ajaga ja on teadlik tänapäeva külluslikest võimalustest, on paljude perede jaoks olnud olulise tähtsusega. Minu jaoks on loomulik olla kohal pere jaoks, kes peab tegema nii palju olulisi otsuseid.  Samas vajavad paljud pered ka lihtsalt füüsilist abiväge, et oma elu peale suurt muutust edukalt toimima panna. Vaja võib minna abi tavalistes majapidamistöödes või ka suuremate laste hoidmises. Olen olnud alati valmis abistama kõikvõimalikes töödes.

Olles ise kolme lapse ema ja olles nõustanud lapsevanemaid ja erinevas eas lapsi, on minu missiooniks kujunenud ka perede toetamine ja teadlikkuse tõstmine lapsevanemaks olemisega seoses. Praktikas toetun nii Gordoni põhimõtetele, lapse arengu psühholoogilistele ja füsioloogilistele aspektidele ja paljudele teadlikku lapsevanemlust toetavatele õpetajatele.

Vastavalt oma kogemusele ja kogutud teadmistele  olen välja töötanud ka teadliku lapsevanema kursuse: 

1. seanss: Meie vanemlik pärand- Mida toome kaasa oma lapsepõlvest? Miks on tänapäeval lapsevanemaks olemine keerulisem kui kunagi varem?

2. seanss: Austuse õpetamine lastele- Kõikide armastavate suhete alus on austus üksteise vastu. Me õpetame lastele austust, suhtudes nendesse austusega.

3. seanss: Laps tunneb ja terveneb- Kui me mõistame, et nutmine tervendab, mitte ei tee haiget, siis oleme liikunud mõistmise uuele tasemele. Meil on oskus, kuidas vastata nutule, jonnituuridele, frustatsioonile, vihale ja leinale.

4. seanss: Kõrge enesehinnangu kingitus- See, kuidas kohtleme lapsi, õpetab neile uskumusi iseenda kohta. Me saame õppida, kuidas teha nii, et iga lastega veedetud hetk looks neile positiivset tulevikku.

5. seanss: Suhtlus, mis kasvatab suhet- Sõnad võivad kasvatada või lõhkuda suhet. Õpime, kuidas loobuda negatiivsest kõneviisist ja kasutada positiivset.

6. seanss: Käitumise tõlkimise distsipliin- Lapsed ei suuda alati kirjeldada, mida nad vajavad ja nad lihtsalt käituvad teatud viisil, et seda saada. Õpime, kuidas tunda ära ja rahuldada lapse vajadusi, mis on käitumise põhjustajad, seeläbi vähendades reaktsiooni lapse käitumisviisile.

7. seanss: Lapsevanema vajadused- Lapsevanemaks olemine ei ole kunagi olnud ega mõeldud olema ühe või kahe inimese töö. Laste vajadused on kõige paremini rahuldatud nende vanemate poolt, kelle enda vajadused on rahuldatud. Õpime, kuidas luua tugivõrgustik, kes saab meid toetada, et saaksime “toita” nii oma lapsi kui iseennast.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s